Test na inteligencję

Wpis

sobota, 16 lipca 2011

Iloraz inteligencji – ciekawostki

Z testami badającymi iloraz ludzkiej inteligencji, czyli IQ, wiąże się wiele ciekawych historii oraz wydarzeń. Jakby bowiem nie było, dużą popularnością cieszą  się one już od ponad wieku. Na początku lat trzydziestych zeszłego stulecia, grupa naukowców postanowiła sprawdzić jakie wyniki podczas testu na inteligencję osiągnęłyby najwybitniejsze osobistości, żyjące w przeszłości. Najbardziej rozbudowaną i najlepszą inteligencją mógł poszczycić się niezaprzeczalnie Leonardo da Vinci. Gdyby żył w czasach nam teraźniejszych i podszedł do testu IQ, niewątpliwie osiągnąłby wynik przekraczający dwieście dwadzieścia punktów. Delikatnie gorsze wyniki osiągnęliby na przykład Leibniz, czy też Goethe.

Doświadczenie oraz przeprowadzone badania wykazują, że osoby, które regularnie spożywają mięso, osiągają w testach na inteligencję wyniki gorsze, niż osoby, które są wegetarianami lub w swojej diecie całkowicie wyeliminowały albo w znacznym stopniu ograniczyły potrawy mięsne.

Iloraz inteligencji może także decydować o tym, czy uda nam się osiągnąć sukces zawodowy w dorosłym życiu i zapewnić sobie godny status materialny. W latach siedemdziesiątych przeprowadzono badania, które wykazały, że osoby o ponadprzeciętnym IQ, miały średnie dochody sięgające prawie stu tysięcy dolarów w skali roku. Osoby o przeciętnym ilorazie inteligencji zarabiały natomiast ponad dwa razy mniej.

Inteligencja, oprócz pieniędzy zapewnić  może Ci także długie życie w zdrowiu. Na podstawie badań szkockich naukowców oszacowano, że wszyscy Ci, których IQ przekracza przeciętny przedział punktowy, mają o wiele większe szanse na dożycie sędziwego wieku (nawet o 40 procent większe od osób, których iloraz inteligencji mieści się w standardowych normach).

Ciekawostką jest także fakt, że w przeciągu naszego życia poziom ilorazu inteligencji może ulegać zmianie. Związane jest to z tym, że wraz z wiekiem nasz umysł cały czas się rozwija, a oprócz tego im częściej mamy do czynienia z logicznymi, na przykład matematycznymi zagadnieniami i problemami, tym sprawniej rozwiązywać będziemy testy na IQ. Różnica punktowa w przypadku jednej osoby może czasami wynosić nawet kilkanaście jednostek.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
starttestiq
Czas publikacji:
sobota, 16 lipca 2011 14:00

Polecane wpisy